Poslední zpráva CFTC 8. dubna ukázala, že tendence pro většinu měn zůstala nezměnnou ohledně nálad investorů. Býčí nálady na eurovůci amerického dolaru oslably, jelikož riziko deflace se drží. Změna eura za týden se stala největším poklesem mezi hlavními měnami, a jediná měnová měna ztratila první místo na čisté dlouhé pozice proti americkému dolaru. Současně čisté dlouhé pozice na japonský jenukazují rekordy druhý po sobě jdoucí týden minus 10.73 miliard dolarů. Kromě toho jen ukázal nejnižší poměr dlouhých pozic ke krátkým, však každotýdenní negativní změna se zmenšila, a data příští týden mohou zjistit pozitivní změny v souvislosti s aktuálním odmítnutím rizika.
Negativní trend na kanadský dolar oslabl, jelikož čisté krátké pozice se snížily o 0.21 miliardy dolaru do minus 3.14 miliardy dolarů. Ze druhé strany býčí trend na britskou libru vzrostl o 1.37 miliardy dolarů proti americkému dolaru, což se stalo největší pozitivní změnou za týden.Аustralský dolar změnil svůj směr na býčí s čistými nákupy dosahující 0.31 miliardy dolarů. V zúčtovacím týdnu аustralská měna obsadila druhé místo pro změnu za týden a je doprovázena formováním vzestupného cenového modelu.
Nakonec, největší změna v poměru krátkých/dlouhých pozic, dle posledního výkazu ukázal švýcarský frank. Tato dynamika byla analogickou ve srovnání s minulým výkazem nehledě na to, že čistá dlouhá pozice se snížila o 0.41 miliardy dolarů dle CFTC. Druhý největší poměr long/short na britskou libru, která postupně potvrzuje svoje záměry vzhůru v posledních týdnech. Čistý nákup na britskou libru ukazuje nové maximum, ale měnový pár již další týden se nedáří převyšovat 3,5 roční maximum 1.6820.